Bydlení pro alergiky

Related Articles

Máte v rodině člena, který trpí alergií? Tak to byste následující rady neměli brát na lehkou váhu. I malá změna v domácnosti může vést k výraznému efektu.

1 Podlaha
V první řadě odstraňte velké a celoplošné koberce, nahraďte je korkovou nebo vinylovou podlahou – ty jsou nejvhodnější pro alergiky. Ovšem i dřevěné a laminátové podlahy jsou pro alergiky vynikající. Podstatné je, aby se daly mýt vodou. Pokud však trváte na přítomnosti koberců v bytě, zvolte malé, takové, které lze alespoň jednou za dva týdny vyprat v pračce. V místnostech, kde se spí a kde si hrají děti, se jim však obloukem vyhněte. V domě, kde bývá alergik, by se mělo nově malovat každé dva roky.

bydlení pro alergiky
(Foto H&M Home)
2 Ke stínění oken jsou ideální omyvatelné žaluzie nebo rolety.

bydlení pro alergiky
(Foto K-system)
Pravidelně větrejte místnosti – v sezóně však dejte pozor na létající pyl. Větrat je třeba brzy ráno a po dešti. Na trhu jsou dostupné speciální síťky na okna, která létající pyl zachytí. Samozřejmě je třeba je pravidelně čistit.

Beautiful young woman sitting by the window and looking at frozen glass. Girl enjoying warm beverage.

3 Záclony, závěsy, deky, dekorační potahy a polštáře také představují ideální prostor pro usazování alergenů. Je proto lepší je oželet. V případě, že se bez nich neobejdete, je nutné je prát alespoň jednou za měsíc. Kůže a kožešiny by v bytě alergika měly být absolutně tabu.

bydlení pro alergiky
(Foto Westwing.sk)
4 Alergeny se v pračce ničí při 60 °C, pokud se doporučuje prát výrobek při nízkých teplotách, přidejte do prádla přípravek schopný zničit roztoče. Jinak se je nezbavíte.

Popular Articles