Bydlení v třípokojovém bytě – pohodlí na míru

Related Articles

Když jsme vstoupili do čerstvě zrekonstruovaného bytu na jednom z bratislavských sídlišť, naše pocity nejlépe vystihují slova čistota, elegance, vznešenost.

Svou velikostí šedesát devět čtverečních metrů a třemi pokoji vyhovuje byt tak akorát potřebám mladé tříčlenné rodiny. Manželé ho koupili značně zanedbaný, v původním stavu, vyhovovala jim však tichá lokalita zabydleného sídliště s vybudovanou infrastrukturou.

Obývací pokoj se závěsy.
Lesklé akcenty na závěsech, doplňcích či tapetě vnášejí do obývacího pokoje trošku noblesy.
Rekonstrukce jen s malými změnami

První krok byl očistit původní byt od dosloužených a přistaraných prvků. V celém bytě vyměnili podlahové krytiny, nevyhovovali ani původní okna, která nahradili novými, plastovými. Nové jsou také všechny rozvody. Uspořádání místností zůstalo beze změny, jen zazdili či zvětšili některé průchody. „Chtěli jsme kuchyni otevřít a propojit s obývacím pokojem, ale statika nám to nedovolila, tak jsme alespoň vybourali zárubeň. Koupelna byla původně přechodná. Tam jsme zazdili dveře do kuchyně a získali tak více místa v kuchyni i koupelně,“ říká domácí pán. S výměnou podlah zároveň zaizolovali byt akusticky, aby od nich nepronikal hluk k sousedům a naopak.

byt v růžinově

Střídmá barevnost a kombinace se dřevem

Aby se jejich nový byt proměnil v oázu pohodlí, k dotvoření interiéru si přizvali architekta. Majitel, který je stavbař, a už znal práci ateliéru citovicky fillo – architekti, se proto obrátil právě na ně. Návrhu interiéru se zhostila architektka z tohoto ateliéru Lenka Gulačová.

Lenka nejprve testovala vkus majitelů, jaké mají rádi barvy, materiály, čemuž dávají přednost. „První návrhy byly na náš vkus velmi moderní, představovali jsme si teplejší interiér,“ vzpomíná na začátek spolupráce majitelka. „Pak jsme si už padli do noty a 95 % je zde tak, jak byly nakresleny vizualizace,“ dodává spokojeně.

Lovely mother embracing her cute daughter on the sofa at home.

Kuchyně v malém prostoru
Největší oříšek byla kuchyň, na malém prostoru bojovali o každý centimetr, ale je praktická, je v ní vše potřebné, všechny zabudované spotřebiče a vešel se i malý snídaňový stolek.
Teplo sem vneslo dřevo, především na podlaze, která je v celém bytě stejná a sjednocuje celý prostor. Základem je tedy jednoduchá kombinace dubového dřeva a bílé, která prochází celým bytem včetně koupelny. Doplněna je zemitými odstíny a lesklými akcenty, které sem vnášejí trošku noblesy. Jsou na závěsech, doplňcích či tapetě. Právě ta je kromě podlahy sjednocujícím prvkem obývacího pokoje a kuchyně. Stejná, jaká je na stěně za sedačkou, je i na kuchyňské zástěně, ale chráněna sklem. Propojení obývacího pokoje s kuchyní je navrženo s citem, nábytek z kuchyně nenásilně přechází do obývací skříňkové sestavy.

Popular Articles