Přístupný design a funkční zařízení. Toto je 5 praktických trendů, které ovládnou kuchyně v roce 2022

Related Articles

V kuchyni je obvykle nejvyšší aktivita ze všech místností. Setkáváme se zde s celou rodinou, připravujeme jídla, odkládáme potraviny a nejednou právě v kuchyni trávíme i volný čas. O to důležitější je praktické, funkční zařízení a takzvaný přístupný design. Co to znamená? Jaké jsou hlavní trendy v kuchyních v letošním roce?

Přístupný design je založen na konceptu přizpůsobení prostoru osobě nebo lidem, kteří v něm žijí. Nejde jen o praktičnost, ale také o bezpečnost. Kuchyně jsou relativně nebezpečnou oblastí v domácnosti a nejsou-li zřízeny ve smyslu bezpečí a pohodlí, mohou být ještě nebezpečnější.

Velkým trendem v posledních letech je bezbariérový design interiérů, což je rozhodně dobrým řešením hned z několika důvodů, a to nejen v bytech starších osob. Jak vypadají trendy přístupného designu v kuchyni pro nejbližší období?

Zásuvky ve spodní části kuchyňské linky

Všimli jste si, že ve spodní části kuchyňské linky obvykle převládají otevírací skříňky s policemi? Praktičtějším řešením je instalace zásuvek v této části linky. Nejenže se tím maximalizuje prostor a do popředí se dostanou i těžko dostupné zadní rohy, ale poslouží každému členovi rodiny – od dětí přes starší osoby, dokonce budou přístupné i pro lidi pohybující se na invalidním vozíku.

Inteligentní spotřebiče

Popularita inteligentních domácích spotřebičů v posledních měsících přímo explodovala. Letos přicházejí do pozornosti bezdotykové vodovodní kohoutky či pomocníci ovládaní přes bluetooth. K dražším technologickým novinkám patří inteligentní trouby či chladničky, které vám připomenou, co je třeba dokoupit nebo jaký recept můžete připravit z potravin, které máte odloženo.

Small kitchen with classic white furniture and modern floor tiles

Zásuvky a boxy do chladničky

Různé krabičky na potraviny a přídavné zásuvky do chladničky prostor šetří, dělají jej přehlednějším a potraviny v nich vydrží déle. Zapomeňte na nepřehledné a maximálně nepraktické skladování jídel v hrncích v chladničce. Vyčleňte místo, kde budete skladovat potraviny pro děti,
aby si je uměli vzít a do popředí dejte jídla, která je třeba co nejdříve spotřebovat.

Popular Articles