Voděodolné podlahové krytiny

Related Articles

Nechcete mít studenou podlahu v kuchyni a koupelně? Bylo by dobré, kdyby byla v celém bytě nebo domě stejná podlaha pro zachování celistvosti? Řešením jsou voděodolné podlahové krytiny! V našem článku shrneme, jaké výhody mají jednotlivé produktové skupiny, a kde by se měly použít.

Voděodolné laminátové podlahy

Voděodolné laminátové podlahy jsou novou generací laminátových podlah. Jsou odolné vůči vlivu vody až během 24 hodin. Jedná se produkt, který se vyrábí ze dřeva a organických spojovacích materiálů ekologickou technologií.

Spojuje nejpříznivější vlastnosti dřevěných a voděodolných podlah, bez obsahu PVC a změkčovacích látek. Tento typ podlahy charakterizují realistické povrchové struktury a vypracovanost, antistatická a antibakteriální povrchová vrstva.

Typ klikového systému zajišťuje snadnou pokládku a správné spojení lamel. Podlaha poskytuje vysoký komfort při chůzi s komfortem teplých podlahových krytin, přičemž má vysokou oděruvzdornost.

Vyznačuje se snadnou údržbou a čištěním. Může se umístit do kterékoli místnosti bytu, dokonce i do kuchyně a koupelny.

K tomu, aby podlaha dlouhodobě zachovala svou krásu, je třeba dbát na to, aby měla co nejmenší kontakt s vodou a aby byla voda z jejího povrchu co nejdříve odstraněna.

Voděodolné vinylové podlahové krytiny v rolích

„Nástupcem“ vinylových podlahových krytin jsou vinylové podlahy v rolích, které jsou mnohem modernějšími a vylepšenými verzemi starých PVC krytin. Jsou dokonale voděodolné, mohou se používat v kuchyni, koupelně, ale také v jiných místnostech.

Jsou dostupné v rolích, obvykle v šířkách 2-3-4 metrů, montáž těchto podlah je jednoduchá. Mohou mít dřevěný nebo dlažební vzor, ​​resp. také designové a speciální vzory. Vedle produktů pro obytné použití jsou dostupné i typy, které jsou vhodné pro komerční použití.

Voděodolné vinylové podlahové krytiny v modulech (LVT)

Vintage tv standing on a wooden cabinet next to a comfy couch in a stylish day room interior

Modulové vinylové podlahy jsou produkty dostupné v panelech. Jejich největší výhodou je voděodolnost, z toho důvodu se mohou používat v místnostech vystavených vysoké vlhkosti, jako jsou kuchyň, koupelna nebo prádelna.

Další výhodou těchto podlah je, že mají přirozený vzhled dřevěných nebo dlažbových obkladů, dokonce mohou mít i jiné speciální vzory. Vyznačují se vysokým komfortem chůze a snadnou údržbou. Vinylové podlahy v modulech jsou dostupné v lepícím a klikovém provedení.

Popular Articles