Zařizujeme koupelnu: Koupelnové ukládání

Related Articles

Obklopeni mycími prostředky, kosmetikou, ručníky a jinými věcmi v koupelně věru atmosféru klidu a relaxu nedosáhnete. Kam to všechno dát, aby to bylo po ruce, zároveň nezavazelo a bylo uklizeno?

Možná si řeknete, že úložný prostor je to poslední, co by měla koupelna mít. Částečně máte pravdu, a proto včas myslete na to, co v ní musíte ukládat a jak při tom maximálně využít stávajícího prostoru. Koupelna by měla vyzařovat čistotou i svým vzhledem, ale barevné lahvičky s kosmetickými přípravky vystavené na poličkách kolem vany a umyvadla budou připomínat spíše drogerii než oázu klidu a relaxace. Schovejte vše, co se schovat dá, a na dosah dejte jen to nejnutnější.

Skříňka pod umyvadlo
U nábytku s laminovaným povrchem, který je kromě vody odolný i proti oděru, si všímejte kvality olepení ABS hran. (Foto Ikea)
Jaké úložné prostory vybrat?

Klasikou je skříňka pod umyvadlem, zrcadlová nad ním a police. To ovšem nejsou všechny možnosti. I do koupelny nabízejí výrobci nábytkové sestavy, které si vyskládáte dle vlastní potřeby a místa v koupelně. Sortiment prvků zahrnuje kromě skříněk s tvz. výsuvy a policemi i skříňky s integrovaným umyvadlem či desky pod umyvadlo v různých modulech. Skříňka pod umyvadlem nemusí být klasická s dvířky, vhodnější je se zásuvkami s výsuvným systémem, aby byly všechny věci v ní pohodlně přístupné.

podumyvadlové skříňky
Podumyvadlové skříňky ukrývají plné výsuvy, které nabízejí dobrý přehled a přístup k věcem. www.domosskupelny.cz
volně stojící vana
K volně stojící vaně je připevněn modul a vytváří nevšední úložný prostor. (Foto Bette)
Do velké koupelny můžete uvažovat také o samostatně stojícím nábytku. Zabírá sice více místa, na druhé straně však vhodně zvolená skříň, komoda a toaletní stolek pojmou spoustu věcí. Obestavení vany policemi a rafinovanými zásuvkami je další možnost, jak získat úložné prostory. Na trhu naleznete pár modelů van, které mají police přímo zabudované. Ale není problém si takové řešení dát vyrobit na míru. I schůdek před vanou s výklopným otevíráním poslouží jako úložný box na vše možné a zároveň usnadní vstup do vany.

Bathroom overflow. 3D generated image. Photo on the wall is my own and it’s just a random shot of dirty concrete.

skříňky do koupelny
S různými moduly si můžete poskládat koupelnovou zeď dle vlastních potřeb a představ. Kolekce Palomba, Laufen, nabízí Siko.
Stojí-li v koupelně i pračka, případně sušička, musíte v ní najít místo na koš na špinavé prádlo. Ten má být větratelný, hygienický a neměl by nikde překážet. Ideální je vyklápěcí jako součást koupelnové skříňky. Jinak poslouží malý hluboký proutěný koš, který snadno přenesete ik pračce mimo koupelnu.

Popular Articles