Date:

Share:

Proč chtít při prodeji nemovitosti odbornou pomoc?

Related Articles

Když se rozhodneme prodat svůj byt nebo dům, je velmi lákavé udělat si vše sami, bez realitních expertů. Bohužel, proces prodeje nemovitosti přináší mnohem více úkolů a komplikací, než bychom si na začátku mohli představit. Samostatný prodej nemovitosti s sebou navíc nese řadu rizik a potenciálních problémů. Proč se vyplatí obrátit se na odborníka?

Vypadá to jednoduše a není důvod, proč bychom to sami nezvládli. Napsat inzerát, přiložit pár fotek, nasdílet na sociální sítě a pak už jen čekat, až zazvoní telefon nebo přijde email od zájemce, vyřídit s ním prohlídku a podepsat smlouvu. Jenže tak snadné to není, a zádrhel nastává už při odhadu ceny nemovitosti. Bez zkušeností a znalostí lokality a posouzení stavu nemovitosti, její velikosti a dalších kritérií můžeme mít naprosto nereálnou představu o ceně. Musíme tedy věnovat určitý čas tomu, abychom si zjistili informace o jiných nemovitostech v okolí a nastavili cenu. Ani vytvoření inzerátu na prodej nemovitosti není rychlé, zvlášť, pokud potřebujeme kvalitní fotografie a obsáhlý popis.

První velká komplikace pak nastává po zveřejnění inzerátu, protože ho uvidí jen minimální počet lidí a většinou jen naši přátelé, protože nemáme propracovaný systém propagace. Naopak realitní specialista ví, jak a kde inzerát zveřejnit a sdílet, aby ho vidělo co nejvíce lidí a oslovil tak potencionální kupce. Realitní expert se také postará o následnou komunikaci se zájemci, organizaci prohlídek i jejich realizaci, čímž nám ušetří mnoho času i stresu. Vyřeší spolu s právníky také sestavení smlouvy, aby obsahovala vše, co má, a byla v souladu se zákony. Máme tak jistotu, že vše proběhne bez komplikací a chyb. Navíc nám pomůže s mnoha dalšími úkoly, které by pro nás, jako laiky na poli realitního trhu, byly velmi obtížné.

Prodej nemovitosti bez odborníka může být časově náročný a stresující proces. Komunikace s potenciálními zájemci, administrativní povinnosti a právní záležitosti mohou zasáhnout do našeho každodenního života a způsobit nepříjemné starosti. Spoluprací s profesionálem můžeme ušetřit svůj čas a energii a věnovat se věcem, které jsou pro nás skutečně důležité.

Popular Articles