Date:

Share:

Jako převrácená loď u moře. Starší pár si vysnil skutečně neobvyklé útočiště

Related Articles

Vícekrát oceněné anglické Studio MUTT je energetické architektonické a designérské studio, jehož cílem je vytvářet příjemné projekty pro zlepšení každodenního života. Nacházejí neočekávaná řešení s vlastní identitou a zdravým designem. Jedním z ostatních projektů studia je Hrnčířská chatka.

O „The Pottering Shed“ autoři mluví jako o bydlení pro jednu rodinu, v podstatě je to však designově atraktivní umělecké studio o rozloze 30 m². Nachází se ve městě Poole na jižním pobřeží Anglie. Inspirace na pobřežní chatku vyplynula z tvaru lodi, architekti ji však postavili vzhůru nohama. Na betonový základ položili přečnívající dřevěnou konstrukci.

Díky vyčnívající části směrem k jezeru nabízí výhledy, jako byste nebyli na souši, ale skutečně se plavili po moři. Orientace chatky a rozhled z ní poskytuje investorům přímo nadpozemský klid, harmonii a spoustu inspirace.

Černá pobřežní chatka z historických materiálů
Šikmá skalní stěna se stala součástí projektu. Zdroj: Jim Stephenson

Dřevo chráněné tkaninou a tekutou gumou

Cala Gat at Ratjada – beautiful beach and coast of Mallorca, Spain

Zajímavá je nejen architektura malé chatky, ale také její fasáda. Dřevěná konstrukce je opatřena vrstvením řídké tkaniny a tekuté gumy. Černá viskózní guma odkazuje na historickou techniku ​​dehtování lodí, aby dosáhly vodotěsnosti dřevěného trupu.

Černá pobřežní chatka z historických materiálů
Na fasádě jsou dekorativně pogumované mušle ukládané ve tvaru diamantové mřížky. Zdroj: Jim Stephenson

Gumou utěsněná řídká tkanina vypadá jako rybářská síť a celému povrchu „boudy“ dává jemnou texturu. Nakonec na tkaninu přidaly lakované dřevěné lišty a dekorativně pogumované mušle ukládané ve tvaru diamantové mřížky.

Popular Articles