Date:

Share:

Do kdy můžeme vysazovat sazenice rajčat? Dá se to iv létě?

Related Articles

Vyplatí se vysadit sazenice rajčat do volné půdy ještě v létě, nebo raději počkat do příštího jara? Zeptali jsme se odbornice.

Jelikož se nám až teď podařilo dokončit zahradu a v ní vyvýšené záhony, moje na jaře zakoupené sazenice rajčat musely čekat. Jsou už dost vysoké, dokonce už i kvetou a mají první plody, tak nevím, jestli je ještě do záhonů zasadit, nebo je už mám nechat tak. Dají se ještě takové rajčata sázet ven do zahrady? Zdenka, Považské Podhradie

Odpověděla: Ing. Denisa Bajzíková – zahradní architektka

Určitě to stojí za pokus. Možná z nich už nebudete mít plnohodnotné rostlinky, ale bude se jim dařit lépe než v omezeném prostoru nádoby.

1 Než planty vysadíte, trochu je upravte. Rajčata vytváří množství tzv. rajčat. vlků, růstových stonků z paží listů. Vyberte si nejsilnější z nich a ostatní odstraňte.

Ideální by bylo odstranit i již nasazené plody a květiny, aby se rostlinka snáze ujala ve volné půdě, ale pokud vám je to líto zahodit, zalomte jen růstový vrchol rodícího stonku, aby už neměla tendenci dále kvést.

Front view photography of a pile of ripe organic red and appetizing tomatoes in paper bag on rustic wooden table, outdoors, sunlight, garden. Nature background. Country style. Horizontal composition. Artistic photo. Still life.

Tuto funkci by měl probrat ponechaný vlk, který po zasazení rajčata bude mít silnější růst než už rodící stonek.

Popular Articles