Date:

6 druhů ovoce, které si vypěstujete i v květináči

Related Articles

Bohatá úroda sladkého ovoce nemusí pocházet jen z ovocného sadu či zahrady. Mnohé ovocné druhy si jednoduše vypěstujete i na malé sluneční terase či dokonce na balkoně.

Důležité je zvolit správnou pěstitelskou nádobu a zejména odrůdu. V nabídce je široká škála nenáročných odrůd se zakrslým vzrůstem.

Borůvky

Tyto rostliny vyžadují kyselou půdu, kterou jim snadněji zajistíte v květináči. Hybridní polovysoké formy dorůstají výšky 1,2 ma nezaberou mnoho místa. Vysazené rostliny umístěte na slunné místo.

Substrát udržujte stále dostatečně vlhký, pro zalévání použijte dešťovou vodu. Nezapomeňte na řez a přihnojování hnojivy na kyselomilné rostliny.
Průměr květináče: 40 cm
Odrůdy: ‘Ozark Blue’ ‘Duke’

Fíkovník

Tyto středomořské rostliny plodí více, pokud mají kořeny prostorově omezené. Daří se jim na slunných a teplejších stanovištích, v květináčích s běžným zahradnickým substrátem.

Blueberries are scattered on a wooden table

V chladnějších lokalitách musí být více chráněny, důležité je vybrat sem odolnější odrůdy. V období zrání plodů potřebuje dostatek vláhy.
Průměr květináče: 50 cm
Odrůdy: ‚Brown Turkey‘, ‚Brunswick‘

Brusinky

Tyto níže, hustě rozvětvené rostliny výborně prospívají v květináčích. Na jaře kvetou množství bílých květů, později se z nich vytvoří záplava červených plodů, které jsou velmi zdravé. Brusinky vyžadují lehký, vzdušný a zejména kyselý substrát. Substrát musí být stále mírně vlhký, pro zalévání je lepší použít dešťovou vodu.
Průměr květináče: 35 cm
Odrůdy: ‘Korrale’, ‘Sanna’

Popular Articles