Related Articles

Ježek je malý hmyzožravec, který si šlape po trávníku a místo kožíšku má bodliny. Patří do čeledi ježkovití a je jedním z nejstarších druhů savců. Ježci obývali zemi už od druhohor.

Jsou spojeni s dikobrazem a také se savci rodu bodlínových, jako je bodlín Telfairův, ty obývají Madagaskar. Do kategorie ježkovití spadá také australská ježura a novoguinejská paježura.

Ježci pocházejí z Euroasie a Afriky, rozšířili se však i na Nový Zéland. Žijí poblíž vesnic, ale také v lese. Objevují se na zahradách, v parcích a i ve městech. V zimě se zahrabávají do listí a zazimovávají.

Šustí v listí a dělá na zahradě hluk. Je to hmyzožravec, který se pohybuje převážně večer a hledá potravu. Má své teritorium, ale na jedné zahradě může přebývat i celá rodinka. Jestliže chcete, své ježky zazimujte, tak aby jim bylo do jara teplo.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech mezi nebem a zemí.

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o tom, co to je esoterika  nebo co a kdo je šaman a informace o pentagramu.

Popular Articles