Date:

Zahoďte své obavy z pestrých a výrazných barev! Takto je do interiéru hravě začleníte

Related Articles

Z opatrnosti často v interiérech saháme po neutrálních a zemitých odstínech, Heslo: Nic nápadného. Ale! Co takhle uvolnit se a nechat vyprávět barvy pořádně nahlas? Jsou totiž znakem toho, jak kreativní je život.

Barevný eklektismus

Je kouzelný a s atmosférou v interiéru zamává opravdu výrazně. Hluboká petrolejová barva nabízí možnost vyniknout i jiným stejně výrazným a sytým barvám. Červená, oranžová a královská modrá představují její adekvátní spojenkyně.

V barevné spleti totiž žádná z nich nezaniká. Ideální základ barevné plejádě poskytuje černá a bílá barva, která na jedné straně prosvětluje a na druhé uzemňuje.

Co se týče vzorů, geometrické tvary budou v takto laděném interiéru to pravé ořechové. Pokud upřednostňujete romantiku, květinové motivy a technika akvarelu na potisku by vám mohly ulahodit.

Moderní barevný obývací pokoj s výraznou modrou stěnou, před ním je bílá designová sedačka s mramorovým konferenčním stolkem, na zemi je páskovaný bílo-černý koberec, u stěny stojí i elegantní tmavě hnědý regál s bílými dekoracemi, doplňky v interiéru jsou pestrobarevné

Tedy komplexně je třeba přistupovat k tvorbě interiéru od hlavy po paty oděného do barev. Spolehlivou metodou barevné stavby interiéru je kombinace tří barev. Například bílé, korálové a jasně modré. Nebo modré, hořčičné a oranžové. Variací je nespočet…

Yellow kitchen interior with stone countertop and decor. 3d render illustration mock up.

Jednou z barev, tedy tou, kterou označíme za základní odstín, vymalujte největší plochy. Pružné odstíny, tedy ostatní barvy, mají za úkol vytvořit dynamický kontrast. Pokud nevíte, kde začít, sáhněte po paletě svých oblíbených barev a začněte kombinovat s přihlédnutím k rozloze a světlosti bytu.

Dekorace

Hrají v interiéru významnou roli, protože dotvářejí celkový dojem a také hodně prozrazují o osobnosti majitele. Nejde však jen o sošky a vázičky. Dekorovat, tedy zkrášlovat interiér, lze velmi úspěšně i svítidly, například takovými, která mají nápaditý a veselý design. Ty budou s barvami hned jedna rodina.

Popular Articles