Date:

Share:

Proveďte rekonstrukci zděného komína včas a prodlužte tak jeho životnost

Related Articles

Jestliže je součástí vaší domácnosti také zděný komín, který k odvodu spalin z topného tělesa využíváte, je velmi důležité, aby byl v dobré kondici. Jen tak je možné získat potvrzení o provozuschopnosti, které je udělováno revizním technikem.

V případě, že revizní technik anebo vy samo rozpoznáte, že s komínem není něco v pořádku, bude nutné přistoupit k jeho opravě. Nejčastějšími projevy nesprávné funkce jsou špatný tah a s ním spojený dým, který se v místnosti hromadí při zatápění, ale také tmavé skvrny, kterých si můžete všimnout na fasádě z vnější strany komína.

Rekonstrukce staršího komína

Naznali jste, že se bez opravy váš komín neobejde? Vložkování komínů je naprosto běžné. Nejen že jím komín opravíte a zajistíte si jeho bezpečný provoz, také mu zajistíte delší životnost. V minulosti jej bylo možné provést pouze frézováním, dnes jsou však dostupné nerezové komínové systémy, které je možné namontovat bez dodatečných prací v případě, že je vnitřní prostor komína dostatečně velký. Nerezové komínové systémy je možné využít pro různě vysoké komíny, a to díky stavebnicovému systému. Jednotlivé komponenty, z nichž je systém složen, jsou do sebe postupně zasouvány z vrchní části komína a dobře do sebe zapadají.

Komínové vložky je možné využít také v případě, kdy vyměňujete starý domácí spotřebič, z nějž je nutné odvádět spaliny, za nový, přičemž jejich průměr pro připevnění komínového systému se liší.

Výstavba zcela nového, nerezového komínu

Pokud se z nějakého důvodu rekonstrukce starého komína nevyplatí, anebo byste si rádi pořídili nový krb či krbová kamna a hledáte snazší způsob výstavby komína, skvělou možností jsou nerezové komíny. V nabídce jsou interiérové i fasádní komínové systémy, jejichž instalace je jednoduchá a nevyžaduje žádné stavební práce. Dále připadá v úvahu svislý kouřovod a v neposlední řadě šachtový systém COMPACT. Stačí je připevnit k omítce, fasádě či jiné konstrukci. Nerezové komíny mají dlouhou životnost a plně zastoupí funkci zděných. Protože nepodléhají dilataci, nehrozí ani jejich popraskání.

Popular Articles