Date:

Share:

Top barvy a barevné kombinace, které byste měli toto léto ve svém interiéru vyzkoušet

Related Articles

Dopřejte svému domovu novou energii pomocí letních tónů. Vybrali jsme takové, kterým neodoláte.

Jak začlenit barvy do interiéru?

1 Udělejte si test barevnosti. Chcete dát barvy na velkou plochu? Tehdy je dobré přirovnat si odstíny přímo v prostoru, kde dojde ke změně. Jak barevná paleta finálně vyzní, záleží totiž i na množství slunce či na ostatním nábytku.

2 Rozhodněte se, kolik toho chcete změnit. Pokud si netroufáte na velkou proměnu, nevadí. Někdy stačí vyměnit polštáře, prostírání či nový obraz a změna bude znatelná.

3 Zvolte svou paletu. Vyberte si tři-čtyři odstíny, kterých se budete držet v celém prostoru. Doplňte je barvami z neutrálního spektra: bílou, béžovou či šedou.

Top letní kombinace

Každá k vám donese jinou energii. Žlutá s oranžovou svěžest a veselost. Červená ohromnou dávku dynamiky, kterou umíte dobře „ukočírovat“ pomocí korálové. No a odstíny modré? To je čistý klid. Moře, výhled do nekonečna, relax… Co víc si můžete přát?

Citrusové dueto

Modern minimalism peach interior with couch, sofa, palm plants and coffee tables. 3d render illustration mock up.

1 Žlutá přidá vašemu domovu živý akcent. Záleží na odstínu, jaký si vyberete, ale obecně je jakýkoli žlutý odstín dobře kombinovatelný. Pokud toužíte po letní svěžesti, vybírejte citrónovou. Pomerančová vám pomůže v případě, že chcete citrónově žlutou doplnit dalším odstínem. Tyto dva odstíny spolu dokonale ladí.

Dynamika červené

2 Červená je energická bomba, proto je fajn umírnit ji bílou. Sama o sobě by byla velmi dramatická a nemuseli byste se v její společnosti cítit příjemně. Můžete ji však zkombinovat is korálovou, získáte perfektního barevného „parťáka“, který červenou zjemní a celkovému výslednému dojmu z vašeho domova přidá zajímavost a šmrnc.


Tip: Stejně důležité jako barevné kombinace jsou pro harmonické prostředí důležité dekorace. Možná i nejvíce ze všeho. V kuchyni můžete umístit plechové hrnky s potiskem, na gauč se zase hodí krásné dekorační polštáře. Detaily jsou totiž tím, co dělá celek. 


Popular Articles