Date:

Share:

Toto je Můj šálek kávy! Vítejte v malém, ale o to magičtějším světě bojnické kavárny

Related Articles

PST! Toto je Můj šálek kávy, který si v maličké kavárně s obrovskou dávkou dokonalé atmosféry můžete vychutnat také. Nedivila bych se, pokud si kousíček z jejího designu odnesete i domů.

Rozloha: 34 m2 kavárna, Bojnice

Díky osudu, který majitelce kavárny přinesl v krátké době mnoho změn, problémů a ztrát, mně poslal do cesty možnost podílet se na tomto pohádkovém projektu.
– Víra Henczeová, designérka, PegasStudio

Říká se, že dobrého moc nebývá… Prostor této kavárny by toho klidně mohl být svědectvím, protože má rozlohu jen jednopokojového městského bytu.

Zároveň by však mohl představovat živý důkaz toho, že i do malého prostoru, pokud je navržen s umem, důvtipem a důrazem na detail a funkčnost, se toho vejde opravdu hodně. Koneckonců, vždyť se podívejte a přesvědčte se sami.

Původně byl tento dnes již barevný a maximálně pohostinný interiér, jako by vystřižený z dob minulých, poměrně nehostinným a fádním místem s minimem denního světla. Když se však spojí dvě kreativní ženy, výsledek nemůže skončit jinak než triumfálně.

Interior of a local coffee shop. Bakery counter with freshly baked food displayed for selling.

interiér kavárny Můj šálek kávy, u stěny je dlouhá modrá sedačka s různými vzorovanými polštáři, oproti sedačce jsou dřevěné starožitné stolky se židlemi, nad sedačkou je dlouhá police z dřevěného trmu na které jsou nádoby s různými kořeninami
Umění všedních věcí lze s tou správnou dávkou kreativity vidět třeba i ve starých formách na bábovku. A že jsou z nich krásná a hlavně jedinečná svítidla… A víte co? Výroba takového stínítka vůbec není náročná. Tak směle do toho! Výsledek má od nás deset bodů z deseti. Zdroj: Miro Pochyba
„Majitelka mě oslovila s vypracováním návrhu interiéru. Její vize byla poměrně jasná. Věděla, že finálním výsledkem má být útulná kavárna, do které budou chodit zákazníci zpomalit a relaxovat.

Toužila po magickém místě, kde si budou prarodiče pochutnávat s vnoučaty na chutných koláčcích od šikovných místních cukrářek, kde se mladé zamilované párky cestou ze školy zastaví na čerstvou ovocnou limonádu, no a samozřejmě, místo, kde se opakovaně toužíte vrátit na lahodnou našlehanou pěnou,“ vzpomíná na zadání designérka Viera Henczeová z PegasStudia.

Popular Articles