Date:

Share:

Prý jsem vysoce rizikový klient. Můžu získat půjčku?

Related Articles

Rizikovým klientem se můžete stát velmi snadno. Jakým způsobem jste se ocitli v takovéto situaci, a zda za to doopravdy můžete, poskytovatele úvěru zajímat nebude. Prostě pro ně představujete riziko. Je ale možnost i tak získat půjčku?

Kde hledat vhodného poskytovatele?

Pokud jste klasifikovaní jako rizikoví klienti, bude pro vás hodně těžké úvěr získat.

Na trhu s půjčkami existuje spousta produktů, které se tváří jako půjčka bez registru. Není to ale úplně pravda. Ze zákona totiž registry musí kontrolovat každý poskytovatel úvěrových produktů.

Pokud tedy narazíte na poskytovatele, který vám bude tvrdit, že ho registry nezajímají, měla by vám zablikat výstražná kontrolka. Pravděpodobně to totiž nebude úplně v pořádku. Takhle získaná půjčka by vám mohla ve finále přinést více starostí než užitku. Dávejte si tedy pozor na to, co podepisujete.

Znamená to, že úvěr nedostanu?

Flintu do žita ještě úplně neházejte. Je zde pár možností, jak na to. Existují totiž poskytovatelé, kteří by vám mohli nabídnout například konsolidaci a k tomu něco málo navíc. Úplně snadné to ale taky nebude.

Tady bude záležet také na dalších faktorech ovlivňujících vaši bonitu, a sice rodinný stav, zda žijete ve vlastním či v nájmu a samozřejmě výše příjmů a výdajů nejen vás osobně, ale celé vaší domácnosti. Také případný ručitel s dobrou bonitou by vám skóre mohl vylepšit.

Pokud už od začátku víte, že jste alespoň trochu rizikový klient, zkuste zažádat rovnou o nebankovní půjčku. Zde obecně platí mírnější podmínky při schvalování a vy tak budete mít větší šanci na úspěch, než byste měli u banky.

Také je dobré mít na mysli, že každá neúspěšná žádost se zaznamenává do registrů. Čím více odmítnutí budete mít, tím rizikovější klient budete.

Co můžu změnit?

Rozhodně je pár věcí, které můžete ovlivnit, abyste měli větší šanci na získání půjčky. Tou zásadní je zvýšit příjmy a snížit výdaje. Postačí klidně bonusy v práci či sem tam brigáda navíc a seškrtání nepotřebných nákupů.

Každopádně je důležité starat se o svou důvěryhodnost, protože právě ta rozhoduje, zda úvěr dostanete či nikoliv.

Popular Articles